Kondolencje za pośrednictwem SMS

Dość powszechnie przyjętym założeniem jest składanie kondolencji osobiście, telefonicznie lub listownie. Uznaje się, że kondolencje wysyłane SMS nie mają odpowiedniego wydźwięku i mogą urazić osobę, która przeżywa odejście kogoś bliskiego. Mając na uwadze jak bardzo wrażliwe są osoby przeżywające okres żałoby, warto zastanowić się  czy, aby na pewno wysyłanie kondolencji SMSem jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak uznasz, że to jedyny sposób, bądź przekonany jesteś, że Twój telefon może być potraktowany jako forma narzucania się, sprawdź poniżej nasze gotowe wzory kondolencji SMS.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana/Pani […]. Pana/Pani rodzinie i bliskim przesyłam szczere wyrazy kondolencji.

Wyrazy głębokiego współczucie z powodu straty […]. Jestem myślami razem z Tobą i całą Twoją rodziną. Jeśli będziesz potrzebował/-a porozmawiać, pozostaję do Twojej dyspozycji.

Przesyłam szczere wyrazy współczucia po stracie […]. Pana […] był/była wspaniałą osobą, która nie nigdy nie odmówił/a pomocy i wsparcia.

Wiadomość o śmierci Pana/Pani […] poruszyła nasze serca i ciężko nam zebrać słowa po takiej tragedii. Łączymy się w bólu i modlitwie.

Śmierć Twojego/Twojej […] poruszyła mnie do głębi. Przyjmij proszę najszczersze wyrazy kondolencji dla Ciebie i całej Twojej Rodziny.

Śmierć […] poruszyła nas wszystkich i pozostawiła głęboką pustkę w naszych sercach. Łączymy się z Tobą w modlitwie.

Słowa wsparcia i pocieszenia, a także najszczersze kondolencje z powodu śmierci […] przesyłają […]. Łączymy się w modlitwie.

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze niezwykle trudnym przeżyciem, dlatego przesyłamy słowa otuchy i wsparcia z powodu śmierci Twojego/Twojej […]. Pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć.

Wobec tragedii jaka spotkała Pana/Pani rodzinę, pragnę złożyć wyrazy kondolencji i ubolewania z powodu śmierci tak wspaniałej osoby jaką był/a […].

Z ubolewaniem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana/Pani […]. Proszę przyjąć moje kondolencje oraz słowa otuchy w tych jakże trudnych chwilach.