Kondolencje z powodu śmierci babci lub dziadka

Rozpieszczają, wspierają w trudnych chwilach i bardzo mocno kochają bez względu na wszystko. O kim mowa? Oczywiście o naszych babciach i dziadkach. Młodzi ludzie najczęściej poznają zjawisko śmierci i związane z nią poczucie żalu i żałoby właśnie w związku z odejściem jednego z dziadków. Mając na uwadze silną emocjonalną więź jaką wnuczkowie obdarzają bliskie dla siebie starsze osoby, słowa otuchy należy kierować bardzo rozważnie. Kondolencje z powodu śmierci babci lub dziadka złóż w sposób delikatny i taktowny, wyraź swój żal i jeśli możesz – zapewnij o chęci wsparcia w tych trudnych chwilach.

Dotarła do mnie bardzo przykra wiadomość o śmierci Twojej Babci. Przyjmij moje najszczersze kondolencje – wiem, jak bardzo byłaś z nią związana i tym bardziej Ci współczuję. Twoja Babcia była osobą o wielkim sercu, nigdy nie zapominała o potrzebach innych. Zawsze też była bardzo dumna z Ciebie. Może znajdziesz chociaż odrobinę pocieszenia w tym, że już nie cierpi i uzyskała spokój. Pamiętaj  też, że cząstka naszych bliskich wciąż żyje w naszych wspomnieniach i w nas samych. Jeśli potrzebowałabyś jakiegokolwiek wsparcia – zawsze jestem gotowa Ci pomóc.  

Szanowny Panie, z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pańskiego Dziadka, Pana [imię i nazwisko]. Był On człowiekiem o niezwykłej osobowości i wielkich zasługach dla naszego miasta. Żaden z naszych projektów nie mógłby być doprowadzony do końca bez ogromnej pomocy ze strony Pańskiego Dziadka. Wielu naszych mieszkańców korzystało z jego nieprzeciętnej wiedzy i zaangażowania we wszystkie ich sprawy. Pamięć o Panu [imię zmarłego] na zawsze pozostanie w naszych sercach! Prosimy o przyjęcie naszych serdecznych kondolencji.

Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Twojego kochanego Dziadka. Mimo ciężkiej choroby do końca swoich dni nie stracił optymizmu i chęci do życia, co tylko udowadnia jak wspaniałym był człowiekiem. Przyjmij ode mnie słowa kondolencji i wsparcia. Myślami jestem razem z Tobą.

Droga [imię] przyjmij moje kondolencje z powodu śmierci Twojej Babci. Łączę się z Tobą oraz całą Twoją rodziną w modlitwie za duszę Zmarłej. Pamiętaj, że jestem razem z Wami myślami, zawsze możecie na mnie liczyć.

Śmierć bliskiej osoby jest dla nas ogromnym ciosem. Bez względu na to ile lat miał nasz członek rodziny, rozłąka zawsze przychodzi zbyt wcześnie i nie jesteśmy w stanie się do niej przygotować. Zdając sobie sprawę z tego jak wspaniała rodzinna więź łączyła Ciebie i Twoją Babcię, składam wyrazy głębokiego współczucia i kondolencji. Pozostaję z Tobą w modlitwie za duszę Zmarłej.

Szanowna Pani, z przykrością dowiedzieliśmy się o odejściu Pani Dziadka, Pana [imię i nazwisko zmarłego]. Był On wielkim patriotą i oddał niezliczone zasługi w walce o niepodległość naszego Kraju podczas II Wojny Światowej. Jego męstwo i prawdziwe oddanie Ojczyźnie nie zastanie nigdy zapomniane! Proszę o przyjęcie naszych szczerych kondolencji z powodu Pani straty!

[Imię], przyjmij wyrazy współczucia z powodu śmierci Twojego ukochanego Dziadka. Wiem, że byliście ze sobą bardzo blisko i mogłaś zawsze na Nim polegać. Byłaś jego prawdziwą dumą i zawsze bardzo Cię doceniał. Niech pocieszy Cię myśl, że dołączył do swojej kochanej żony, za którą tak bardzo tęsknił. Życzę Ci mnóstwa siły w przeżywaniu tych trudnych chwil. W razie potrzeby jestem zawsze do Twojej dyspozycji.

Droga [imię], składamy Ci serdeczne kondolencje z powodu nagłej śmierci Twojej Babci. Poświęciła Ci wiele lat życia po śmierci Twojej Mamy i starała się wychować Cię najlepiej jak umiała. Wiemy, że łączyła Was głęboka przyjaźń i prawdziwe oddanie. Tym bardziej współczujemy Ci tej ogromnej straty! Spróbuj odnaleźć pocieszenie w swoich własnych dzieciach, które Twoja Babcia tak bardzo kochała. Jesteśmy z Tobą!

Pani [imię], składamy głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci [imię i nazwisko zmarłej], Pani Babci. Była Ona prawdziwym filarem naszego Koła Gospodyń, wspaniałą organizatorką i dobrym, życzliwym człowiekiem. Z oddaniem pielęgnowała tradycje, od wieków obecne na naszych ziemiach i tylko dzięki Niej pamięć o nich przetrwała do dziś. Nie wyobrażamy sobie naszego Stowarzyszenia bez Jej ciekawych pomysłów i serdecznej pomocy. Będzie nam Jej bardzo brakowało!