Kondolencje z powodu śmierci rodzica

Śmierć jednego z rodziców jest przeżyciem traumatycznym, odciskającym swoje piętno na psychice dziecka przez długi czas, bez względu na to ile ma lat.  Kiedy bliskiej nam osobie umiera mama bądź tata należy wiedzieć, że empatia i współczucie muszą być postawione w tej chwili na pierwszym miejscu. Wyrazy naszych kondolencji powinny być niezwykłe delikatne i dostosowane do charakteru i sposobu przeżywania żałoby osoby, której zmarła matka lub ojciec. Warto mieć na uwadze, że czasem najprostsze gesty, takie jak uścisk dłoni, mogą znaczyć równie dużo, jak wypowiedziane najpiękniejsze słowa kondolencji z powodu śmierci rodzica.

Szanowny Panie [imię], śmierć Pańskiego Taty była dla nas niezwykle smutnym zaskoczeniem. Zdajemy sobie sprawę, jak wspaniała relacja łączyła Pana z Ojcem, dlatego chcemy przesłać nasze wyrazy otuchy i wsparcia wobec tych trudnych chwil jakie jest Pan zmuszony przeżywać. Składamy wyrazy najszczerszych kondolencji.

Szanowna Pani [imię], ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o chorobie, a następnie śmierci Pani Mamy. Rozumiejąc jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu rodzice, pragniemy złożyć Pani nasze szczere wyrazy kondolencji. W tych niezwykle smutnych chwilach wszystkie nasze myśli kierujemy w Pani stronę.

Droga [imię], z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Twojej ukochanej Mamy. Nie znajdujemy odpowiednich słów, aby opisać nasze współczucie i żal po Jej odejściu. Twoja Mama była dla nas jak prawdziwy członek rodziny – zawsze życzliwa, pomocna i serdeczna. Jej odejście dogłębnie nami wstrząsnęło i trudno nam się pogodzić z tak wielką stratą. Wciąż nie możemy uwierzyć, że Pani [imię zmarłej] nie ma już wśród nas. W tym trudnym okresie wszyscy jesteśmy sercem z Tobą i Twoimi Najbliższymi. Przyjmij nasze wyrazy współczucia.

Kochany [imię], z prawdziwą przykrością dowiedziałem się o śmierci Twojego Taty. Był On nie tylko Twoim Ojcem, ale również naszym serdecznym i wieloletnim przyjacielem. Jesteśmy głęboko zasmuceni Jego odejściem, ponieważ znaliśmy się od lat i mocno wpisał się w życie moje i mojej rodziny. Był wspaniałym towarzyszem i zawsze mogliśmy na niego liczyć. Jego nagła śmierć była dla nas nieoczekiwanym ciosem, a On sam pozostawił w naszych sercach wielką pustkę! Pozwól, że złożymy Ci najszczersze kondolencje z powodu Jego odejścia.

Drogi [imię] z nieukrywanym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Twoich Rodziców. Ludzie, którzy zrobili tak wiele dobrego, nie powinni żegnać się z tym światem tak wcześnie. Na zawsze pamiętać będę o Twoich Rodzicach, o ich dobroci, uprzejmości i szacunku z jakim darzyli każdego człowieka. Składam na Twoje ręce wyrazy szczerych kondolencji.

Szanowna Pani [imię], wiadomość o śmierci Pani Taty poruszyła moje serce. Nie zdawałam sobie sprawy, z jak ciężką i straszną chorobą musiał się mierzyć przez ostatni czas. Mam nadzieję, że jego dusza odnalazła już spokój, a Pani smutek znajdzie choć trochę ukojenia w moich szczerych słowach kondolencji.

Kochany [imię], z wielką przykrością przyjąłem informację o nagłej śmierci Twojego Taty. Wiem, że nie widywaliście się zbyt często i każdy z Was miał swoje życie, ale z pewnością trudno jest ukoić ból po stracie tak bliskiej osoby. Jestem myślami również z Twoją Mamą, która tak niespodziewanie została sama. Przyjmij proszę moje najszczersze kondolencje! Jeśli mogę Ci w czymś pomóc – bardzo Cię proszę o kontakt.

Moi drodzy, pragniemy złożyć Wam wyrazy współczucia z powodu śmierci Waszego Ojca. Jego odejście stanowi wielką stratę dla nas wszystkich, ale w szczególności dla Was, młodych osób dopiero wchodzących w dorosłość. Tata zawsze chciał we wszystkim Was wspierać, niestety nie zdążył – w tak młodym wieku przegrał walkę o życie. Był człowiekiem o wielkiej radości życia i bardzo trudno jest pogodzić się z tym, że już Go nie ma wśród nas. Jesteśmy z Wami myślami, w tych trudnych chwilach.

Droga [imię], niedawno dowiedzieliśmy się o śmierci Twojej Mamy. Wiemy, że wspaniale i z oddaniem opiekowałaś się Mamą w ostatnich latach Jej życia. Z pewnością bardzo to doceniała, chociaż z powodu choroby nie mogła Ci o tym powiedzieć. Odejście Mamy położyło kres Jej cierpieniom – może ta myśl złagodzi chociaż trochę Twój ból po Jej utracie. Jesteśmy z Tobą w naszych modlitwach!

Kochani, chcielibyśmy złożyć Wam nasze serdeczne kondolencje z powodu śmierci Waszej ukochanej Mamusi. Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko Wam pogodzić się z tym strasznym wypadkiem, który zabrał Wam Mamę. Pamiętajcie, że Mama nie zostawiła Was samych i od teraz już zawsze będzie opiekować się Wami z Nieba. Myślimy o Was codziennie – zawsze Wam pomożemy, jeżeli tylko będziecie czegoś potrzebować.