Kondolencje z powodu śmierci współmałżonka

Pierwsze rzucane ukradkiem spojrzenia, zmieniające się w spotkania połączone z długimi rozmowami. Zauroczenie powoli przeradzające się w miłość, której kresem może być jedynie śmierć. Strata współmałżonka jest jednym z najcięższych doświadczeń z jakim trzeba się zmierzyć, niezależnie od ilości wspólnie przeżytych lat. Rozerwanie takiej więzi jest zawsze bolesne, dlatego składanie kondolencji z powodu śmierci żony lub męża musi być niezwykle delikatne. Warto dobierać słowa rozważnie, tak aby dodać otuchy i zapewnić o wsparciu, a nie pogłębiać żal po stracie najbliższej osoby. Jeśli nie masz jednak pomysłu, jak zrobić to w odpowiedni sposób, skorzystaj z naszych gotowych wzorów kondolencji dla żony zmarłego lub męża zmarłej.

Panie [imię], ze smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o niespodziewanej śmierci Pana żony, [imię zmarłej]. Była Ona naszą najlepszą koleżanką i współpracownicą. Wciąż nie możemy przyjąć do wiadomości, że nie dane nam już będzie z nią pracować. Swoim zaangażowaniem i chęcią pomocy zaskarbiła sobie sympatię wszystkich osób w firmie. Bardzo trudno nam znaleźć słowa pocieszenia wobec ogromu tragedii, jaka Pana spotkała. Życzymy Panu dużo siły w zniesieniu żalu, który tylko czas może złagodzić.

Kochana [imię], z prawdziwą przykrością dowiedzieliśmy się o odejściu Twojego Męża. Wiemy, jaką wspaniałą i kochającą się parę tworzyliście z [imię zmarłego] przez te wszystkie lata. Również nam będzie Go bardzo brakować. Wciąż nie możemy uwierzyć, że [imię zmarłego] nie ma już wśród nas. Bardzo trudno jest pożegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze długo mógł cieszyć się życiem. Jesteśmy z Tobą w naszych modlitwach, niech Twoja wiara doda Ci sił do zniesienia tego ciężkiego doświadczenia. Pozostajemy zawsze do Twojej dyspozycji. Przyjmij nasze głębokie wyrazy współczucia.

Wiadomość o śmierci Pani małżonka była dla nas wstrząsająca. Ciężko jest nam sobie wyobrazić z jakim smutkiem i bólem musi Pani przeżywać odejście najbliższej osoby. W tych dniach jesteśmy razem z Panią, kierując wyrazy szczerych i serdecznych kondolencji.

Nie mogłem uwierzyć, gdy usłyszałem o śmierci Twojej ukochanej Żony. Była wspaniałą  i niezwykle ciepłą osobą, która potrafiła sobie zjednoczyć ludzi. W tych dniach łączą się z Tobą oraz Twoją rodziną we wspólnej modlitwie. Składam wyrazy ubolewania i kondolencji w związku z tą niesłychaną tragedią. Pamiętaj, że Jej duch, będzie zawsze razem z nami.

Droga [imię], śmierć Twojego Męża, a mojego serdecznego Przyjaciela była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Moje serce rozdziela ból, a myśli przeszywa smutek i żałoba. Nie mogę  i nie chcę nawet wyobrażać sobie z jaką tęsknotą jesteś zmuszona sobie radzić, po odejściu tak wspaniałego człowieka. Składam na ręce Twoje i całej Twojej rodziny wyrazy wsparcia, pokrzepienia i otuchy. Zapewniam także o mojej obecności w tym trudnym czasie, chętnie służyć będę każdą pomocą.

Twoja Żona była wspaniała i ciepłą osobą, dlatego jej śmierć tak bardzo poruszyła nasze serca. Ciężko nam wyobrazić sobie ból jaki musisz przeżywać, ale pamiętaj, że zawsze masz w nas oparcie. W tych trudnych chwilach jesteśmy razem z Tobą.

Kochana [imię], z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Twojego Męża. Spędziliście razem całe życie i z pewnością będzie Ci bardzo brakować obecności [imię zmarłego]. Nam również niełatwo uwierzyć, że nie spotkamy się już wszyscy w Waszym przytulnym i pełnym miłości domu. Niech będzie dla Ciebie pocieszeniem to, że [imię zmarłego] zmarł spokojnie – wiedząc, że jesteś przy Nim, najważniejsza dla Niego osoba. Łączymy się z Tobą w bólu i zawsze służymy Ci swoją pomocą.

[Imię], nigdy nie przypuszczałam, że będę pisać do Ciebie te słowa po upływie tak krótkiego czasu od dnia Waszego ślubu. Jest mi niezmiernie przykro z powodu śmierci tak wspaniałego człowieka, jakim był Twój mąż, [imię zmarłego]. Jaka szkoda, że cieszyliście się życiem we dwoje tylko przez tych kilka miesięcy. Pamiętaj o tych cudownych, wspólnych chwilach – pomoże Ci to przejść przez to tragiczne doświadczenie. Nie jesteś sama w swojej żałobie, zawsze jestem z Tobą w moich myślach i modlitwie.

Panie [imię], Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Żony. Była serdeczną i miłą osobą, tak trudno jest nam pogodzić się z jej odejściem. Będzie nam Jej bardzo brakować w codziennym życiu. Mogliśmy liczyć na Jej bezinteresowną pomoc, zawsze chętnie poświęcała nam swój czas. Życzymy Panu dużo siły w tym ciężkim dla Pana czasie! W razie potrzeby – służymy naszym wsparciem i dobrym słowem.

Kochany [imię], przyjmij moje głębokie kondolencje z powodu niespodziewanego odejścia Twojej [imię zmarłej]. Wciąż nie mogę uwierzyć, że przegrała swoją walkę, przecież tak bardzo chciała żyć! To była wyjątkowa, odważna i dobra dziewczyna. Wszystkich wokół zarażała swoim optymizmem, a przebywanie w Jej towarzystwie było prawdziwą przyjemnością. Spróbuj odnaleźć nadzieję w głębokiej wierze, która zawsze była obecna w Waszych sercach – nawet w najgorszych momentach Jej choroby.