Kondolencje za pomocą strony Facebook

Media społecznościowe na dobre rozgościły się w naszych umysłach i telefonach komórkowych. Dzielimy się praktycznie każdą chwilą naszego życia ze znajomymi, udostępniając zarówno te dobre momenty, jak i będące dla nas utrapieniem. Ciężko się więc dziwić, że składanie kondolencji na Facebooku zaczyna być coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Pamiętajmy jednak, że wypowiadamy się na forum publicznym, dlatego warto unikać opisywania wszelkich osobistych wspomnień związanych ze zmarłym, gdyż rodzina mogłaby sobie tego nie życzyć. Warto postawić na bardziej ogólne kondolencje, lecz płynące prosto z serca.

Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Twojej/Twojego ukochanego [wpisz pokrewieństwo]. Pamiętaj, że w trudnych chwilach zawsze możesz na mnie liczyć.

Chciałbym żebyś wiedział/wiedziała, że jest mi niezwykle przykro z powodu Twojej straty. Moim sercem, myślami i modlitwą jestem razem z Tobą i Twoimi bliskimi.

Jestem głęboko poruszony informacją o śmierci Twojej/Twojego [wpisz pokrewieństwo]. Pamiętaj, że zawsze służę Tobie wsparciem i pomocą.

Moje głębokie wyrazy współczucia oraz kondolencji kieruję do Ciebie i całej Twojej Rodziny

Nie potrafię opisać słowami żalu jaki pozostał w moim sercu po śmierci [imię zmarłego]. Pozostaję w modlitwie.

Wiadomość o odejściu tak wspaniałej osoby była dla nas ogromnym ciosem. Łączymy się w bólu po stracie Twojego/Twojej [wpisz pokrewieństwo], zapewniając jednocześnie o wsparciu i modlitwie.

Ze smutkiem i bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Twojej/Twojego [wpisz pokrewieństwo]. Wyrazy najszczerszych kondolencji.

Informacja o śmierci [imię zmarłego] poruszyła nasze serca. Otaczamy Ciebie oraz całą Twoją rodzinę modlitwę i ślemy wyrazy głębokiego współczucia.

Przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia a zarazem wsparcia wobec straty ukochanej osoby.

Wyrazy szczerych kondolencji oraz współczucia z powodu straty [wpisz pokrewieństwo]. Naszymi myślami jesteśmy razem z Wami.