Kondolencje z powodu śmierci kolegi lub koleżanki

Dużą część naszego życia spędzamy w pracy, w związku z czym, siłą rzeczy nawiązujemy relacje z pojawiającymi się tam osobami. Wspólnie spędzany czas w trakcie pracy, a także podczas rozmów w chwilach przerwy, sprzyja nawiązywaniu relacji koleżeńskich i przyjacielskich, które niejednokrotnie wychodzą poza mury zakładów pracy. Nie powinno więc dziwić, że śmierć jednego z bliskich współpracowników może być ogromnym ciosem, po którym ciężko się pozbierać. Składanie kondolencji z powodu śmierci kolegi lub koleżanki z pracy powinno być uzależnione od relacji, jaka łączyła zmarłego i osobę, której chcemy przekazać wyrazy współczucia. Innych słów użyjemy do współpracownika, a innych do najbliższego kolegi, którego więzi koleżeńskie zacieśniały się także poza miejscem pracy. Warto zatem uważnie przeczytać nasze gotowe wzory kondolencji i wybrać odpowiednie słowa wsparcia.

Z ogromnym smutkiem dowiedzieliśmy się o odejściu naszej wieloletniej Koleżanki, [imię i nazwisko zmarłej]. Pani [imię zmarłej] była osobą wysoce cenioną za swoje wyjątkowe podejście do obowiązków zawodowych. Posiadała nie tylko ogromną wiedzę, ale też potrafiła doskonale ją wykorzystać w swojej pracy. Zawsze pomocna i oddana. Będzie nam bardzo brakowało Jej obecności wśród nas!

Z najgłębszym smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszego Kolegi, [imię i nazwisko]. Był On wyjątkową postacią i człowiekiem bardzo oddanym pracy w naszych szeregach. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że przyjdzie Mu oddać własne życie w obronie zdrowia i życia innych! Swoją bohaterską postawą dał przykład nam samym i kolejnym pokoleniom strażaków. Prosimy Rodzinę [imię zmarłego] o przyjęcie naszych najszczerszych kondolencji.

Z przykrością dowiedzieliśmy się o odejściu naszej Koleżanki, Pani [imię i nazwisko zmarłej]. Pani [imię zmarłej] przez dziesięciolecia znakomicie wypełniała swoją misję – ucząc kolejne pokolenia dzieci i młodzieży w naszej Szkole Podstawowej. Wśród grona pedagogicznego była bardzo cenionym nauczycielem, a dla uczniów pozostawała prawdziwym przyjacielem i autorytetem. Praca, którą wykonywała, daleko wybiegała poza nałożone obowiązki – była Jej prawdziwą pasją! Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Pani Elżbiety!

Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Pana [imię i nazwisko zmarłego]. Był On wysoko cenionym pracownikiem naszego zakładu, a dzięki swojej wiedzy i sumienności stanowił przykład dla innych. Był człowiekiem pomocnym, serdecznym i bardzo lubianym wśród kolegów oraz kierownictwa firmy. Będzie nam Go bardzo brakowało! Prosimy Rodzinę Pana [imię zmarłego] o przyjęcie wyrazów naszego współczucia.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie naszego nieodżałowanego Kolegi, Doktora [imię i nazwisko zmarłego]. Praca dr [imię i nazwisko zmarłego] miała fundamentalne znaczenie dla działalności naszego szpitala. Dzięki swojej ogromnej wiedzy oraz szczeremu zaangażowaniu w pracę – na przestrzeni lat uratował On zdrowie i życie wielu naszych pacjentów. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały człowiek i wybitny specjalista!

Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszej wieloletniej koleżanki, [imię i nazwisko zmarłej]. [imię zmarłej] była jedną z najbardziej doświadczonych pielęgniarek w naszym zespole. Z chęcią dzieliła się swoją wiedzą z młodszymi pracownikami, zawsze służąc im swoją pomocą. Dla naszych pacjentów codziennie miała uśmiech na twarzy i serce na dłoni. Wszystkim nam będzie Jej bardzo brakowało. Rodzinie [imię zmarłej] składamy nasze serdeczne kondolencje.

Kochany [imię zmarłego]! Odszedłeś tak, jak żyłeś, w wirze pracy i obowiązków, dając z siebie wszystko. Twoja postawa dokładnie odzwierciedlała wartości naszej firmy, jakimi są uczciwość, zaangażowanie i motywacja do działania! Żegnamy dziś naszego wspaniałego Kolegę, [imię i nazwisko], który zginął w miejscu kochanym przez siebie najbardziej – za kierownicą swojego samochodu. Szerokiej drogi, Przyjacielu – gdziekolwiek ona teraz prowadzi!

Z przykrością dowiedzieliśmy się o nagłym odejściu naszego nieodżałowanego współpracownika, [imię i nazwisko zmarłego]. Wraz z Jego śmiercią straciliśmy bardzo lubianego Kolegę i wspaniałego Szefa! Stworzył On naszą firmę od podstaw i wszystko co osiągnęliśmy – zawdzięczamy Jego doświadczeniu i intuicji. Pomimo licznych sukcesów zawodowych, [imię zmarłego] pozostał człowiekiem skromnym i otwartym na innych. Składamy głębokie wyrazy współczucia całej rodzinie.

Z wielkim smutkiem dowiedzieliśmy się o odejściu [imię i nazwisko zmarłej], naszej wspaniałej Koleżanki. Przez lata pracy w naszym Schronisku dla Zwierząt, dała się Ona poznać jako osoba o ogromnej wiedzy i jeszcze większym sercu. Praca ze zwierzętami była Jej życiowym powołaniem, czego wyraz dawała każdego dnia, z oddaniem opiekując się naszymi zwierzakami. Wszyscy za Nią bardzo tęsknimy – zarówno pracownicy, jak i nasi podopieczni. Opłakując [imię i nazwisko], pragniemy również złożyć nasze kondolencje Jej Rodzinie.

Pracownicy firmy „[nazwa przedsiębiorstwa]” pragną złożyć wyrazy głębokiego współczucia Bliskim śp. [imię i nazwisko zmarłego]. Odszedł człowiek o wielkim talencie, który swoją wiedzą i dobrą radą służył wszystkim będącym w potrzebie. Był osobą o ogromnej cierpliwości i ze wspaniałym poczuciem humoru. Drogi [imię i nazwisko zmarłego], dziękujemy Ci za to, że byłeś z nami i dla nas. Spoczywaj w pokoju!